Jsme velice rádi, že jste zavítali na stránky restaurace a vinárny U dvou Rytířů. Dovolte, abychom se krátce představili.

Restaurace a vinárna U dvou Rytířů sídlí v historickém objektu z poloviny 18.století mezi ulicemi Revoluční a Na Příkopech. Již od svého počátku je jeho historie spojena s vínem. Jsou zde zachovány vinné sklepy, které sloužily k uchovávání sudů. S vínem se tu také čile obchodovalo. Zachoval se také původní sádrový reliéf z roku 1848, dokládající existenci obchodu s vínem. Tento zrekonstruovaný reliéf dnes zdobí jednu ze stěn vinárny. Její dnešní podoba se datuje rokem 1901, letopočtem který můžeme číst na jedné z malovaných fresek. Honosný interiér, který nedávno prošel rozsáhlou rekonstrukcí, Vás vtáhne do časů dávno minulých. Zvláště pyšní jsme na pozlacený kazetový strop s motivy vinné révy, hroznů a nástěné malby spolu s nápisy s vinnou tématikou. Atmosféru doplňují okenní vitráže.

Restaurace dnes nabízí kapacitu 60 míst ve dvou částečně oddělených částech a dalších 15 míst v přilehlé místosti s barem. Na slavnou tradici se snažíme navázat výběrem kvalitních moravských vín a nabídkou specialit převážně české kuchyně.

Nabízíme možnost konání svatebních a dalších slavnostních hostin, rautů a oslav.

V teplých měsících můžete využít také příjemného posezení v zahradní restauraci v romantické dvoře s pavlačí a grilem.

Pro náročné zákazníky máme trochu exotiky v podobě čajovny, sídlící ve stejném objektu, nabízející možnost relaxace u šálku čaje a vodní dýmky.